• Vinylové podlahy

  • Terasy

  • Fasady

  • Podlahy

  • Kazety

Katalogy Expona Fatra Thermofix Novilon Meister Project Floor Quickstep Tarkett Marmoleum


Podlahy Beno

PLOVOUCÍ PODLAHY

Nejčastěji používané podlahy jsou tzv. plovoucí podlahy. Specifikum této podlahy je to, že není pevně spojená se spodní podkladní vrstvou, což je výhodně nejen při stěhován (je snadno rozebíratelná). Další výhoda plovoucí podlahy je snadná montáž a nepřeberné množství dekorů. Údržba je také velice snadná a rychlá. Postačí mop a speciální prostředek určený na plovoucí podlahy zředěný s vodou. Vybrat si můžete ze tří základních druhů:

Laminátové plovoucí podlahy

Nabízejí se nám různé odstíny a dekory dřeva. Finančně méně náročné a velkou výhodou je vysoká odolnost proti opotřebení. Při výběru plovoucí podlahy je velice důležitý výběr barevnosti, zákazník má možnost vybrat si z široké škály jako např. imitace dubu, buku, olše, třešně , javoru, ale také vzácnějších dřevin jako např. mahagon, teak, bambus atd. Design podlahy může být formou parket, nebo selského prkna. Při výběru plovoucí podlahy je velice důležité zjistit si údaje jako jsou, materiál a tloušťka nosné desky, typ spoje lamel, třída odolnosti povrchové vrstvy a impregnace proti vlhkosti.

Korkové plovoucí podlahy

Jsou vyrobeny z kůry korkového dubu. Jelikož se jedná o přírodní materiál, dodává domovu tu správnou útulnou atmosféru. Je velmi teplá a měkká, velice dobře tepelně a zvukově izolují, jsou odolné vůči plísním a chemikáliím,jsou ekologicky nezávadné, protože těžba kůry z korkového dubu, nezasahuje radikálně do přírody. Korková podlaha je také zdravotně nezávadná. Povrchových úprav máme hned několik: lakovaná, olejová, vosková, nebo s PVC fólií Plovoucí korkové podlahy jsou tvořeny několika vrstvami. Dílce se spojují na principu pero - drážka, nebo zámkovým spojem.

Dřevěné plovoucí podlahy

Jsou stále nejčastěji používané podlahy, protože navodí v bytě útulnou a teplou atmosféru. Teplo podlahy způsobuje nízká tepelná vodivost. To znamená, že se tato podlaha nehodí to prostor, kde je voleno podlahové vytápění. Dřevo je přírodní materiál, tudíž je citlivý na vnější podmínky jako například: teplota a vlhkost, takže je vhodné nevystavovat tuto krytinu velkým teplotním a vlhkostním výkyvům. Podlahy z masivu jsou tvořeny ze tří lepených vrstev, které zaručují podélnou i příčnou stálost lamel. Vrchní vrstva je tvořena z ušlechtilého dřeva, která určuje vzhled podlahy. I zde máme širokou škálu na výběr - buk, dub, olše, javor, teak, bambus atd. Důležitá je povrchová úprava, která dodá podlaze vyšší odolnost proti mechanickému opotřebení.(lakovaná,olejovaná) Střední nosná vrstva je z měkkého dřeva do které je vyfrézován zámkový spoj. Spodní vrstva je vyrobena z dýhy, která rovněž pomáhá zajistit tvarovou stálost.

Masivní dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy jsou pro svůj přírodní produkt stále nejžádanější podlahovou krytinou, nejen, že životnost je téměř neomezená, ale i možnost několikanásobného broušení a obnovy povrchové úpravy. Nezanedbatelnou předností je, že absorbuje a uvolňuje vzdušnou vlhkost. Tím způsobuje optimální klima nebo,do sebe dokáže přijímat elektrostatické výboje. Instalovat lze jako klasické parkety, nebo do různých originálních vzorů o různé délce a různých šířkách. V našich prodejnách nabízíme masivní podlahy z těchto druhů dřeva: dub, buk, borovice, smrk, bambus, atd. Na přání zákazníka lze podlahovou krytinu různě upravovat lakováním, napuštění voskem, olejováním.

Koberce

Jsou jedny z nejčastěji používané podlahové krytiny. Zaručují velmi tepelnou, protihlučnou izolaci. Nehledě na to, že velmi zútulní místnost. Je zde možnost kombinovat např. parkety a kusový koberec. Výběr je nepřeberný, od zátěžových ( většinou do kancelářských prostor, hotelů, bankovních domů atd.) až po bytové. Koberce se většinou vyrábějí z polyamidů, nebo- li nylon. Ale také se na výrobu používá polypropylen, polyester, vlna, nebo rostlinná vlákna. Ze všech podlahových krytin podávají snad nejrozmanitější výběr jak v barvách, tak v praktických šířkách, designu, od nejlevnějších až po nejluxusnější. Pokládka zde není náročná, může se aplikovat buď volně, nebo celoplošně a to nalepení na podkladní vrstvu. Koberce jsou vhodné takřka do všech bytových i nebytových prostor.

PVC

Vinylové podlahy jsou heterogenní nebo homogenní syntetické krytiny, které se nejčastěji vyrábějí jako napodobeniny dřeva nebo dlažby. Výhoda je vysoká odolnost a praktičnost. PVC podlahy poskytují také velice dobrou tepelnou a zvukovou izolaci. Škála vzorů je nepřeberná. Tento druh krytiny je nejpoužívanější díky své praktičnosti a cenové výhodnosti. PVC se dá použít v podstatě kdekoli, jak do bytových, tak do kancelářských prostor. Je vhodná pro alergiky. Napodobeniny jsou tak dokonalé, že se na první pohled není znatelný rozdíl.

Linoleum

Zde se mnoho lidí domnívá, že linoleum je PVC, ale není tomu tak. Přírodní linoleum se vyrábí pouze z přírodního materiálu. Např. přírodní pryskyřice, lněného oleje, dřevité moučky. Protože je to čistě přírodní materiál, je zdravotně nezávadný. Vhodné zejména pro alergiky. Linoleum je tvrdé a pružné, tudíž se po něm dobře chodí. Údržba linolea je velmi snadná. Mezi nejznámější druhy linolea patří Marmoleum®, Artoleum®, Marmorette a Linosom Barevná škála je velmi rozmanitá.

Údržba a ošetření

Tak, jako každý materiál i podlahy vyžadují správnou péči. Správným čištěním získají podlahy krásný vzhled a dlouhou životnost. Mezi obvyklé metody čištění podlahy patří vysávání, vytírání mopem, nebo dobře vyždímaným hadrem. V kombinaci s vhodným přípravkem dosáhnete nejen čistoty, ale i dobře ošetřené podlahy. Ulpívající nečistoty mohou totiž snížit kvalitu a vlastnosti podlahy.Podlahy Stropní kazety Fasádní profily Terasy